Seni namai turi savo žavesio. Bet jei norite erdvaus namo su atviru aukšto planavimu, mažai priežiūros ir daug komforto, verta statyti naują namą dėl šių priežasčių:

ENERGIJOS VARTOJIMO EFEKTYVUMAS: Senesni namai retai kada yra efektyvūs energijos vartojimo požiūriu, lyginant su naujais namais. Namai pastatyti prieš 10 metų gali naudoti dvigubai daugiau energijos už šiandieninius namus. Jūsų naujieji namai turės geresnes šildymo ir vėsinimo sistemas, energiją taupančias langus ir puikią izoliaciją.

Be to, daugelis hipotekos bendrovių atsižvelgia į energijos suvartojimą visoje šalyje, todėl mažina reikalavimus pirkėjų imančių didelę paskolą energiją taupantiems namams, nes vidutinė mėnesio komunalinių paslaugų sąskaita bus mažesnė, kuri atlaisvina daugiau biudžeto hipotekos mokėjimams.

NAUJI PRIETAISAI: Prietaisai yra nauji, energiją taupantys ir lengvai naudojami. Naujos indaplovės yra tylesnės ir naudoja mažiau vandens, asortimentą lengva valyti, o šaldytuvai yra didesni ir turi patogesnių variantų.

Net namų statyba nėra garantija, kad vyresnio amžiaus buitinė technika laikys ilgai po nusipirkimo. Ypač daug pinigų reikalauja pirmą kartą perkantiems namą staigus poreikis naujos krosnies ar indaplovės gali sukelti kitų brangių remonto, pavyzdžiui, laidų ar vandentiekio pakeitimo išlaidų.

SAUGOS KODEKSAI: Nauji namai yra saugesni ir pigesni, kad galėtų veikti ir prižiūrėti. Juose įrengtos naujausios gaisro, sveikatos ir saugos apsaugos. Gelbėjimo detektoriai signalizuoja apie dūmų arba anglies monoksido buvimą. Naujesni namai yra be švino dažų ir asbesto užpildytais vamzdžiais.

STATYBOS METODAI: Statybininkai šiandien naudoja pažangius statybos metodus, kad namų statyba praeitų sklandžiai. Tai reiškia sausus rūsius, plačius kambarius ir tylesnę, patogesnę atmosferą.

NAUJAS LAIDŲ PRAVEDIMAS: Dažnai, didelę kainą naujo namo apima viso namo laidai, kabelių, telefono ir muzikos sistemos. Namų biurai ir namų kino teatrai tampa standartinių paketų dalimi. Nauji namai atlaiko 200 amperų srovę; kai kurie senesni namai turi tik nepakankamus 60 amperų.

Kambarys su vaizdu: Nauji namai yra lengvi ir šviesūs. Jie ne tik turi daugiau energiją taupančių langų, bet ir turi jų daugiau.

ŠIUOLAIKINIS NAMAS: Nauji namai – veidrodis šiandieninio gyvenimo būdo. Šeimos gyvena kitaip nei prieš 10-15 metų. Maisto gaminimas yra grupinė veikla, ir niekas nenori būti per toli nuo televizoriaus. Nauji namai susilieja su virtuve, valgymo zona ir šeimos kambariu į vieną neformalią erdvę. Naujuose namuose taip pat yra daugiau ir didesnių vonios kambarių ir drabužinių.

karkasiniu skydiniu namu statyba lietuvoje

namo statybos kaina

namu statyba

statybos darbai namo statyba kainos

Renkantis statybininką dėl namų statybos

Rasti tinkamą statybininką yra toks pat svarbus darbas, kaip pasirinkti tinkamą namo stilių ar kaimynystę. Visi šie sprendimai turi įtakos jums – teigiamai arba neigiamai – ilgai po to, kai statybininkas baigs savo darbą. Iš kur žinoti, kad statybininkas jums tinka?

Deja, nėra vieno atsakymo į šį klausimą. Jūs turite remtis savo instinktais, kad galėtumėte priimti teisingą sprendimą.

Pirmasis klausimas, į kurį reikia atsakyti, yra tai, kokio statybininkas norite: kūrybiško arba gamybininko?

Pasirinktiniai statybininkai gali jums kainuoti daugiau, tačiau namų statyba gali atitikti kliento poreikius ir norus.  Jei norite papildomų kvadratinių metrų į kambarį ar virtuvę, jūs galite prašyti statybininko.

Pasirinktinis namų statytojas taip pat skirs laiko įsitikinti, kad visos jūsų apdailos, spintos, stalviršiai, maišytuvai, apšvietimas, prietaisai, durys ir t.t. atitinka jūsų asmenybę.

Gamybos statybininkai yra populiariausi, nes jie yra labiau prieinami ir greitesni.

Tačiau, kai juos naudojate, galite turėti ribotas galimybes savo namų vietos ir pritaikyti grindų išplanavimą. Taip pat gali būti, kad jie negalės garantuoti kokybės, kurią gausite.

Štai keletas kitų gairių, kurios padės jums pasirinkti tinkamą statybininką:

Statybininko reputacija paprastai yra puikus vadovas. Tai pasakytina apie daugumą bet kokių paslaugų tiekėjų. Jei įmonės reputacija prasta, jūs nenorite pirkti iš jų.

Namų savininkai netoliese yra geras šaltinis ieškant informacijos apie skirtingus statybininkus. Geresnis verslo biuras taip pat yra gera vieta patikrinti. Galite sužinoti, ar buvo kokių nors didelių skundų apie statybininkus, apie kuriuos jūs svarstote. Labai geras ir labai blogas statybininkas reputaciją susidaro greitai. Statybininkai, kurie yra labai geros reputacijos ir maždaug viduryje paprastai sunkiau ištirti.

Patikrinkite, kiek laiko statybininkas buvo versle. Nėra nieko blogo su “žaliu” statybininku, bet niekas neįveiks kokybės patyrusių per daugelį metų statybininkų paslaugų.

Neįmanoma apgauti kliento ilgam laiko tarpui, ir statybininkai, kurie teikia prastos kokybės paslaugas ilgainiui gali neišlaikyti savo reputacijos.

Pažvelkite į bendrus statybininko aptarnavimo įrašus, kuriuos svarstote. Klauskite ankstesnių klientų vardų. Sužinokite, kaip reaguoja jūsų statybininkas į užklausas. Ar statybininkas greitai reagavo į skundus? Ar statybininkas suteikė klientui pagalbą užtikrinant gamintojo garantinius reikalavimus?

Patikrinkite statybininko ryšius su profesinėmis organizacijomis. Šios organizacijos yra geras šaltinis naujausios informacijos apie statybininkus. Aukščiausios kokybės statybininkai turi personalą, kuris dirba su techniniais padaliniais, kad neatsiliktų nuo naujovių projektavimo ir energijos taupymo.

Paklauskite statybininkų, kokias medžiagas jie naudoja. Sužinokite, kurie prekių ženklai naudojami prietaisuose ir medžiagose, pvz., languose ir izoliavime. Rimtas statybininkas naudoja kokybiškus prekės ženklo pavadinimo produktus, kai tik įmanoma. Taip pat itin svarbūs namų statyboje yra pamatai. Tam, kad gerai įrengti pamatus yra labai svarbu grunto tyrimas

Finansinis stabilumas statybininkas taip pat yra svarbus dalykas patikrinti. Nebijokite prašyti banko nuorodų. Geri statybininkai juos parūpins.

Paskutinis dalykas, į kurį turėtumėte atsižvelgti, yra jūsų pačių sprendimas dėl namų statybos. Pasikalbėkite su statybininkais, apie kuriuos svarstote. Sužinokite, kaip jie nori pateikti jums informaciją. Ar jų namai atlaikė laiko išbandymą? Skambinkite namų savininkams patys – dauguma jų bus daugiau nei patenkinti galėdami jums padėti. ATMINKITE – neskubėkite pasirinkti statybininką. Užduokite daug klausimų, nes jums reikia jaustis patogiai ir įgyti pasitikėjimą, kad namų statyba praeitų tinkamai.